• príklad použitia
  • príklad použitia

Kriedová akrylová farba – lososovo ružová

4,90 €
Dostupné do 5-7 prac.dní.

Kvalitná lososovo-ružová akrylová farba s matným kriedovým efektom. Kriedová akrylová farba Chalky Chic sa hodí na všetky projekt, ktorým chcete dodať vintage nádych.

Sú ideálne na decoupage, dekorácie, maľovanie, mixed media.

Objedm: 100 ml.

Množstvo
Dostupné na objednávku do 5-7 prac.dní

3 spôsoby vytvárania vintage vzhľadu pomocou kriedových farieb Marabu Chalky-Chic

Brúsna technika

1. Povrch predmetu zbavte prachu a mastnoty. Štetcom alebo valčekom naneste kriedovú farbu na celý povrch predmetu. Farbu nechajte schnúť cca 30 minút alebo ju vysušte sušičom na vlasy.

2. Ak pracujete na plastovom povrchu lepší efekt si zabezpečíte, ak pred šmirgľovaním aplikujete na predmet druhú farbu.

3. Rovnomerne naneste druhú farbu a nechajte ju vyschnúť (ako pri prvej farbe).

4. Brúsnym papierom šmirgľujte požadovanú plochu, rohy a hrany, pokiaľ nezačne presvitať prvá farba. Šmirgľujte potiaľ, kým nedosiahnete požadovaný efekt.

Tipy:

• Prvý náter môžete natrieť transparentným ochranným voskom Chalky Chic Protective Wax, ktorý ochráni prvý náter a požadované plochy predmetu sa Vám budú jednoduchšie brúsiť. Vosk nechajte schnúť cca 15 min.

• Aj predmety z textúrovaného skla môžete premeniť na vzrušujúce ozdobné doplnky. Namaľujte vybraný sklenený predmet kriedovými farbami Chalky Chic a farby na okrajoch vyšmirgľujte. Vytvoríte takto výrazné dekoratívne predmety pre domácnosť ako aj osobité charizmatické darčeky.

Suchá technika

1. Povrch dreveného predmetu zbavte prachu a mastnoty. Štetcom alebo valčekom naneste farbu na celý povrch predmetu. Farbu nechajte schnúť cca 30 minút alebo ju vysušte sušičom na vlasy. 

2. Druhú farbu naberte suchým štetcom a štetec otierajte na papieri dovtedy, kým na ňom nezostane prakticky skoro žiadna farba. Teraz štetcom jemne pretrite plochy, ktoré majú byť zdôraznené. 

Tip:

• Výrazný dekoratívny efekt docielite použitím dvoch rozdielnych odtieňov farieb. Naopak, pre jemný a harmonický efekt použite farby v príbuzných odtieňoch.

Mokrá technika

1. Povrch dreveného predmetu zbavte prachu a mastnoty. Štetcom alebo valčekom naneste farbu na celý povrch predmetu. Farbu nechajte schnúť cca 30 minút alebo ju vysušte sušičom na vlasy. 

2. Naneste druhú farbu a nenechajte ju zaschnúť.

3. Vlhkou handričkou ihneď farbu rozotierajte. Prevládajúca farba zostane v textúre dreveného povrchu predmetu. Čím mokrejšia bude handrička, tým silnejší bude výsledný farebný efekt rozotierania. 

Tip:

• Čím tmavšia je druhá farba v porovnaní s prvou, tým silnejší je kontrast.

2610050120