Embosovací atrament / Wow!
  • Embosovací atrament / Wow!
  • Embosovací atrament použitý bez embosovacích práškov (príklad použitia)
  • Embosovací atrament použitý bez embosovacích práškov (príklad použitia)
  • Embosovací atrament použitý bez embosovacích práškov (príklad použitia)

Embosovací atrament / Wow!

5,90 €

Embosovací atrament Wow! je základnou pomôckou pre techniku embosovania teplom (tzv.heat embossing). Embosovací atrament pomáha embosovaciemu prášku priľnúť k papieru alebo inému podkladu. Embosovací atrament Wow! schne veľmi pomaly, takže máte dosť času spraviť odtlačok a posypať vzor embosovacím práškom. Vhodná na použitie s embosovacími práškami Wow!

Veľkosť podušky: 5,5 x 8,5 cm

Poduška embosovacieho atramentu Wow! má zdvihnuté okraje, takže atrament môžete nanášať aj plošne priamo z podušky. Táto technike je vhodná na použitie so šablónami alebo na embosovanie celých plôch, napríklad lepenkových výrezov.

Množstvo
Na sklade nie je dostatok produktov

Technika horúceho embossingu je skvelý spôsob ako dodať Vášmu projektu trochu iný rozmer a viac textúry. Technika horúceho embosovania, (známa aj ako technika embosovania teplom) tzv. heat embossing spočíva v roztavení embosovacieho prášku teplom. Tento prášok po vychladnutí ostane plastický a vystupuje do popredia. 

Základnými pomôckami sú embosovacie prášky, embosovací atrament a teplovzdušná pištoľ (technika nefunguje s fénom na vlasy!). Na výber sú embosovacie prášky s rôznymi efektami - matné, trblietavé / glitter, metalické, perleťové priehľadné, puff prášky s nerovným povrchom, ultra vysoké apod.

Postup na techniku horúceho embosovania / heat embossing:

  1. Na podklade vytvorte vzor pomocou embosovacieho atramentu - pečitakou, cez šablónu, voľnou rukou apod.
  2. Projekt posypte embosovacím prášok. Prichyté sa tam, kde ste naniesli embosovací atrament.
  3. Projekt zahrejte teplovzdušnou pištoľou, až sa embosovací prášok roztaví a zostane hladký. 
  4. Nechajte embosovací prášok vychladnúť pár sekúnd.

Video

V týchto dvoch videách ukazujem viacero techník práce s embosovacími práškami. Pozrite si ho a nšpirujte sa pre Vaše ďalšie scrapbookové a mixed media projekty. 

WV02