Dva dni je v ponuke a už zazneli nejaké zvedavé otázky ohľadom jednofarebného papiera s mriežkovanou štruktúrou. Tak som sa rozhodla pre malý test.
Papier “vzišiel” z prostredia scrapbooking-u, ale je to skrátka papier – fantázii sa medze nekladú a vyho použijete ako chcete. V ponuke v 17 farbách, veľkosť jedného hárku je 30x30cm (12×12). Neobsahuje lignín ani kyseliny, má teda archivačnú hodnotu (text ani samotný papier vám časom nevyblednú). Je vyrobený z recyklovaných zdrojov. Je skvelý ako základ pre pohľadnice a vďaka mriežkovanej štruktúre bude projekt zaujímavejší. Mriežka pripomína tkanú látku:
Papier je farebný vo vnútri aj na oboch stranách:
Testovacie nástroje:
Sprava – Faber-Castell Pitt artist pen (čierne), metalický gélový roler (žltý), Pilot biele pero, guličkové pero, KOH-I-NOOR metalická tuha (zlatá), uhlík v ceruzke (KOH-I-NOOR), kaligrafické pierko + čierny akrylový atrament (KOH-I-NOOR), plniace pero Waterman (modré) a ďalej…
…Dovecraft atrament na embosovanie + Personal Impression embosovací prášok (Mirror Gold), Memento Dew Drop pečiatkový atrament (Tuxedo Black), atrament StazOn (Cotton White).
A ešte moja laserová tlačiareň (Xerox Phaser 3117).
Výsledky:
A detaily:
(pozn. pokus o pečiatkovanie sa nevydaril, lebo už mám podušku značne vysušený, navyše som to pohla pri pečiatkovaní – ups 🙂 )
Závery:
Funguje skoro všetko – tlačiareň (laserová), pečiatky aj embosovanie, atramentové perá (Pilot a Faber-Castell, kaligrafické pero, guličkové aj plniace pero). Ceruzky a tuhy “preskakujú” na mriežke, takže čiara nie je súvislá a vyzerá trochu hranato. Gélové pero nefunguje skoro vôbec, farebný gél nedrží dobre na štrutktúre a kovový hto pera ho odtláča zo stredu čiary, ktorú práve kreslíte. Ten nápis na fotke vyzerá znesiteľne len preto, že som ho trikrát obťahovala.
Ak by vám napaldo ešte niečo, čo by stálo za vyskúšanie, kľudne napíšte. Mne napríklad napadlo písať/kresliť bielidlom, ale nič také doma nemám. Alebo atramentovou tlačiarňou.
Tak nech nám to tvorí!
