Filtrovať podľa

Yuzen Washi - tradičný japonský papier vzorovaný

Yuzen Washi je tradičný japonský papier, ktorý sa vyrába ručne tradičnými metódami. Washi doslova znamená japosnký papier. Yuzen je slovo, ktoré sa používa na označenie vzorov, ktoré boli pôvodne vytvorené pre odevný priemysel, teda na krásne japonské látky a kimoná. Podobnou technikou a podobnými vzormi sa postupne začal maľovať aj Washi papier, a tak vznikol Yuzen Washi

Tento tradičný japosnká papier sa niekedy nazýva aj Chiyogami. Slovo Chiyogami bolo špecificky vyvinuté na označenie opakujúcich sa vzorov, ktoré sa používali na papier v tzv. období Edo. "Gami" znamená papier.

Yuzen Washi je veľmi príjemný na dotyk a mäkký a zároveň veľmi pevný. Nemá žiadnu viditeľnú štruktúru vlákien a je veľmi ľahký. Výborne sa hodí na všetky kreatívne techniky - cardmaking / pohľadnice, decoupage, dekorácie, origami, koláž, mixed media. Yuzen Washi sa používa aj na výrobu dekorácií do interiéru, napríklad tienidiel. Tradičný japonská papier nádherne vynikne pri tradičnej japonskej väzbe, ktorou si môžete zviazať zápisníky alebo knihy. 

Yuzen Washi - tradičný japonský papier vzorovaný

Počet produktov: 60

Zobrazuje sa 1-12 z 60 položiek

Aktívne filtre