fialova kniha hosti album s tyrkysovou cipkou 01

Clouds&Petals – romantické knihy hostí a zápisníky

O tom, že som hrdá na svoje zápisníky som písala už koncom roka 2015. A práve vtedy vo mne začala zrieť myšlienka zriadiť pre ne špeciálne miesto, vlastný priestor, novú značku.

A po polroku premýšľania a plánovania a (hlavne) vymýšľania názvu ten deň prišiel a na sashe.sk som si založila novú galériu. Odteraz v nej nájdete všetky moje knihy hostí, zápisníky, zrkadlá a iné vecičky, ktoré spája táto jedna technika.

Prečítajte si o Clouds&Petals v tomto žurnáli.

Všetky knihy nájdete tu.

fialova kniha hosti album s tyrkysovou cipkou 01

 

Monika ♥
doily test 01_title

Ako farbiť papiere s lesklou potlačou (tzv. gloss papers)

Pripravila som malý test papierov zn.KaiseCraft s lesklou potlačou. Potlač funguje podobne ako embosovací prášok – na papierii vytvára vzor, na ktorý sa nechytá farba.
Táto potlač nie je ničím v scrapbookovom svete ničím novým, ale väčšina značiek vyrába papieri s touto potlačou farebné/vzorované. Papiere KaiserCraft sú biele a dajú sa preto farbiť. A vo videu testujem aké efekty vytvárajú rôzne druhy farieb na papieri:

Zoznam materiálu:Veselé farbenie!

 

Monika ♥
ATCretro_01

ATC Retro – čo som dostala

Tieto kartičky tiež trochu meškajú s uverejnením, poslednú som dostala minulý týždeň. Ale nakoniec to stihli a preto je tento týždeň venovaný mojim úlovkom z rôznych výmen, ktoré som si tak veľmi obľúbila.

Tu je moja zbierka kartičiek na tému Retro…

ATCretro_01

…a blogy týchto šikovných báb: Katka, Míša a veverka.Hela. Všetky moje kartičky si môžete pozrieť v tomto článku. Video-návod ako vytvoriť penu na cupcakes nájdete tu.

Výmenu organizovali dievčatá zo scrapper.sk.

 

Monika ♥
ATC_folk

ATC Folk – čo som dostala

Toto bola moja prvá výmena. A dosť ma to chytilo. A to aj napriek tomu, že bola táto výmena trochu sklamaním. Hlavne kvôli tomu, že namiesto 3 kartičiek mi doteraz prišli len dve.

To je aj dôvod, prečo túto fotku uverejňujem až teraz, hoci som tak plánovala urobiť už od začiatku a po každej výmene. Ale po 4 mesiacoch už asi nemá zmysel čakať a je to tiež nefér voči Jarke a Anite. Takže teraz dobieham zameškané…

Takže tu sú kartičky z mojej úplne prvej výmeny na tému Folk. Výmenu organizovali dievčatá zo scrapper.sk.

ATC_folk

Pozrite si  Jarkin blog. Anitin blog som zatiaľ nezistila (prípadne doplním). Všetky moje kartičky si môžete pozrieť tu.

Ďalšie kartičky od ďalších šikovných báb vám ukážem zajtra.

Monika ♥
kaisercraftExchange_1_Marina_1

Smile from Marina (KaiserCraft Exhange)

Dostať ozajstný listy alebo pohľadnicu je také vzrušujúce. Najprv dllllho čakám (lebo aj týždeň sa zdá ako večnosť, keď sa tak teším). A potom si nájdem v schránke oznam, že mám niečo na pošte. Tak sa ponáhľam na poštu. A juchúúú! Je to tu. Snail mail v rámci KaiserCraft Exchange od Mariny z Ruska! A otváram ho už vonku na lavičke…A je to krásna pohľadnica.

Receiving a real mail is so exciting. First, I’m waiting for sooo long (even a week seems like forever when I am so excited). And finally, I find a notice that there is a letter for in the post office. Yeaaah! So I hurry to the post office. It’s a KaiserCraft Exchange snail mail from Marina from Russia. I open it immediately when I gt outside the post office. It’s a beautiful card.

kaisercraftExchange_1_Marina_1

A niečo v krásnej krabičke. Čokoláda. Priznám sa, že bola zjedená skôr ako sme sa dostali domov…pomohol hlavne Samko 🙂

And something in a beautiful handmade box. Chocolate. It´was gone before we got home. Sammy helped me a lot finishing it 🙂

kaisercraftExchange_1_Marina_2

A ešte nejaké darčeky navyše. Kopec vecičiek na tvorenie.

There’s still more in the envelope. Tons of crafting stuff.

kaisercraftExchange_1_Marina_3

Určite si pozrite Marinin blog! Robí krásne scrapbookové stránky a pohľadnice.

Make sure you Marina’s blog. She creates beautiful layouts and cards.

Prajem všetkým veľa dôvodov na úsmev a pozdravujem Marinu.

Wish you lots of smiles! And a big hug goes to Marina.

 

PS: Ja som do výmeny poslala túto pohľadnicu. This is my card I created for the exchange.

Monika ♥