Test trblietavých sprejov KaiserMist

V tomto malom článku sa pozrieme na trblietavé spreje KaiserMist – ako vyzerajú, ako sa miešajú, na akom podklade najlepšie držia.

Skôr ako začneme sa musím priznať, že nie som veľký fanúšik trblietavých efektov. Spreje KaiserMist mám ale rada, lebo trblietavé čiastočky v nich sú malé a celkový efekt elegantný. Snažila som sa ho aj odfotiť a najvernejšie je vidieť na fotke s dreveným srdcom.

Ako vyzerajú jednotlivé farby na bielom a čiernom podklade

KaiserMist Charcoal

KaiserMist Winter Grey

KaiserMist Shiraz

KaiserMist Wisteria

KaiserMist Pink

KaiserMist Orange

KaiserMist Yellow

KaiserMist Lime Green

 

Tónovanie sprejmi na papieri:

Efekty na akrylových médiách:

Na papieri a médiách zľava modelovacia pasta Dusty Attic, akrylové médium Marabu Collage Kleber, biele gesso (zn.Marabu)

spreje priamo na dreve

Zmiešavanie s inými médiami:

Použiť spreje na zafarbenie modelovacej pasty alebo gessa sa neoplatí. Za prvé sa pasta veľmi rozriedi a vzor zo šablóny je potom trochu “rozmazaný” a za druhé po trblietkach neostane ani stopy.

Zľava: 1. čierne gesso zmiešané s KaiserMist Winter Grey, 2. modelovacia pasta + Wisteria zmiešané len čiastočne, 3. modelovacia pasta + KaiserMist Yellow – zmiešané úplne

Vodeodolnosť:

Spreje nie sú úplne vodeodolné. Ak po nich prejdete mokrým štetcom, začnú sa trochu roztierať. To ako veľmi sa rozpijú záleží od povrchu.

Dobre držia na papieri a aj pri použití ďalšieho mokrého média sa nerozpijú. Podobne je to na dreve a predpokladám, že na iných poréznych / savých povrchoch.

Na sucho dobre držia aj na akrylových médiách (modelovacia pasta, gesso aj akrylové médium). Ale ľahšie sa rozotrú, ak ich začnete premaľovávať mokrým štetcom. Ale nie je to také tragické. Ak tým prejdete len 1-2 krát, tak si to ani nevšimnete. A ani keď som šúchala ako divá, nepodarilo sa mi zotrieť úplne celú farbu.

Takže sa dajú použiť aj pre mixed media, ak budete v ďalších vrtstvách pracovať rýchlo. Dávajte si pozor na štetec – ostane na ňom trochu tej otretej farby. Mohli by ste zašpiiť celú tubu gessa / lepidla!

Spreje pre mixed media môžete ešte zafixovať fixačným sprejom na vodové farby. Mne by to prišlo ako zbytočná komplikácia a nebavilo by ma čakať, kým to usche. Takže by som radšej použila spreje KaiserMist až niekde na konci projektu, vo vrchných vrstvách a pretierala ho len rýchlo, pár ťahmi.

Tak dúfam, že Vám tento test spravil jasnejšiu predstavu. U mňa si už spreje našli svoje miesto a skrášlili zopár projektov.

P.S.:Ak máte ks prejom ešte nejakú otázku, napíšte mi!

Monika ♥
Zdieľaj alebo like-uj nech sa inšpirujú aj Tvoji priatelia!

ATC Kráľovná sŕdc

Ďalšia výmena so skvelou témou…tu sú moje kartičky.

A tu je video, v ktorom sa môžete pozrieť ako som postupovala.

Zoznam materiálu:
K tomu ešte čiernž StazON.

Monika ♥
Zdieľaj alebo like-uj nech sa inšpirujú aj Tvoji priatelia!

Mixed Media Akadémia – Ako začať: Vizuálna textúra

Často dostávam takú otázku: Na čo tam dávaš ten papier, keď to potom aj tak premaľuješ…No na to, aby to vyzeralo ešte zaujímavejšie. Viac si pozrite vo videu:

Obrázky z videa:

Tak neváhajte a začnite olepovať 🙂

A ak máte nejakú otázku, napíšte mi.

 

Monika ♥
Zdieľaj alebo like-uj nech sa inšpirujú aj Tvoji priatelia!

LO Running Pricess 59:46

Na stránku so svojou fotkou z dm ženského behu 2016 som chcela použiť svoje štartovacie číslo. Priznám sa, že to bol trochu oriešok, lebo číslo nevyzerá veľmi pekne, je na ňom plno reklamy a navyše ružová nie je vôbec moja farba…

Tak som sa spýtala dievčat na facebooku, či nemajú nejaký nápad. Katka poradila, aby som to prekryla bielou farbou do stratena. Patinovanie sa mi zdalo ako príliš pracné, tak som prekryla aspoň takto papierom…

Zoznam materiálu:K tomu ešte: Pečiatky Marion Emerson Designs – Build a Tree, štartovacie číslo z pretekov, papierové výrezy (banner a kvetiny) a ružový gombík – značku neviem, bol to darček z výmeny (posielam veľké ďakujem!),

Monika ♥
Zdieľaj alebo like-uj nech sa inšpirujú aj Tvoji priatelia!