tea hope mixed media canvas 08

Enjoy the little things – séria obrázkov

Toto je séria malých obrázkov. Vznikla, lebo niekedy mám príliš veľa nápadov a málo času na ich realizáciu. Tak sa učím usilovne pracovať a realizovať ich – v tomto prípade – tri naraz.

Sú to obrázky s “malými vecami”, ktoré vedia spraviť lepšiu náladu a ktoré by sme si mali viac užívať – ako nám to pripomínajú výroky na obrázkoch.

A zase som sa vyhrala s pozadím a Marabu Art Crayon a papiermi zo sady Fiesta! Celé je to také letné a veselé, veľmi farebné…presvedčte sa na obrázkoch a vo videu.

find joy in the simplest things 01 tea hope mixed media canvas 08 when stressed cupcake 01

Detaily:

Video

Zoznam materiálu:Prajem pekné leto a nezabudnite si užívať malé veci!

Monika ♥
book with numbers in title quotes journal 22_wc

Zápisníky s citátmi z kníh

Mám rada kadejaké malé projekty, do ktorých ma niekto prinúti alebo inak nakopne. Napríklad, keď si zákazníčka sama vymyslí a ja to mám nejako realizovať. V poslednej dobe je pre mňa vždy dobrým nakopnutím nejaká výmena, do ktoej sa prihlásim. Napríklad ATC. Vždy si na malej ploche a relatívne rýchlo vyskúšam nejaký nápad, techniku, farebnú kombináciu.

Môj posledný pokus s farbami a textúrami na ATC kartičkách, sa mi tak páčil, že som ho hneď zrecyklovala a vytvorila zápisníky.

Takto vyzerali kartičky:

atc numbers letters 01

A toto sú zápisníky:

book with numbers in title quotes journal 22_wc book with numbers in title quotes journal 23_wc book with numbers in title quotes journal 24_wc book with numbers in title quotes journal 25_wc

Myslím, že to nie sú posledné dielka s citátmi z kníh….

Zápisníky si môžete kúpiť tu.

Monika ♥
atc numbers letters 01

ATC: Numbers&Letters

Po vyhlásení témy som rozmýšľala asi takto: Písmená. Hmm…Napadla mi kniha. A keď k tomu pridám čísla…napadne mi kniha s číslami. Sto rokov samoty…jedna z mojich naobľúbenejších…ostatné sa už len sypali.

A čo všetko s číslami a písmenami mám v šuflíkoch? Trochu sprejov k tomu…a sú z toho tieto kartičky…

atc numbers letters 01

Detaily:

Video:

Zoznam materiálu:K tomu šablóna Marabu Alpahbet a Ranger Archival Ink (Sepia).

Prajem vám leto plné slnka a kníh!

 

PS: Výmenu organizovali dievčatá zo scrapper.sk. Ďakujem!

Monika ♥
narodeninova fiesta 10

Narodeninová Fiesta (pohľadnice)

Do Mixed media kitu 4/2016 som pribalila aj základy na pohľadnice. Viete, pre prípad, že by som bola trochu lenivá, lebo je teplo alebo keby som sa ponáhľala na kúpalisko…tiež pretože je teplo. No a u nás teraz je strašne teplo…tak som to využila a spravila dve pohľadnice.

narodeninova fiesta 01

Pri nanášaní farby na pozadie som postupovala rovnako ako pri motýľovi (pozrite si aj vo videu), tj. naniesla som pastelky Marabu Art Crayon viac-menej náhodne a potom som ich rozotrela mokrým štetcom a nechala trochu roztiecť a pomiešať sa. Vynechala som však to otieranie mokrými servítkami, pretože som sa bála, že by sa papier začal ošupovať. Nepoužila som totiž plátno, ale biely papier s mriežkovanou štruktúrou.

narodeninova fiesta 11 narodeninova fiesta 10Potom som naniesla modelovaciu pastu cez šablónu s geometrickými vzormi.

Všetko ostatné je len dolepené zo sady papierov Fiesta!. Na ozdobu som použila štrasové kamienky a motýlikov, aby som ostala verná predchádzajúcemu projekt z tohto kitu. Motýlikou som nafarbila tými pastelkami Marabu Art Crayon, ktoré sú v MM Kite.

Detaily:

Materiál:Prajem príjemnú Fiestu, aj keď nemáte narodeniny 🙂

 

Monika ♥