narodeninova fiesta 10

Narodeninová Fiesta (pohľadnice)

Do Mixed media kitu 4/2016 som pribalila aj základy na pohľadnice. Viete, pre prípad, že by som bola trochu lenivá, lebo je teplo alebo keby som sa ponáhľala na kúpalisko…tiež pretože je teplo. No a u nás teraz je strašne teplo…tak som to využila a spravila dve pohľadnice.

narodeninova fiesta 01

Pri nanášaní farby na pozadie som postupovala rovnako ako pri motýľovi (pozrite si aj vo videu), tj. naniesla som pastelky Marabu Art Crayon viac-menej náhodne a potom som ich rozotrela mokrým štetcom a nechala trochu roztiecť a pomiešať sa. Vynechala som však to otieranie mokrými servítkami, pretože som sa bála, že by sa papier začal ošupovať. Nepoužila som totiž plátno, ale biely papier s mriežkovanou štruktúrou.

narodeninova fiesta 11 narodeninova fiesta 10Potom som naniesla modelovaciu pastu cez šablónu s geometrickými vzormi.

Všetko ostatné je len dolepené zo sady papierov Fiesta!. Na ozdobu som použila štrasové kamienky a motýlikov, aby som ostala verná predchádzajúcemu projekt z tohto kitu. Motýlikou som nafarbila tými pastelkami Marabu Art Crayon, ktoré sú v MM Kite.

Detaily:

Materiál:Prajem príjemnú Fiestu, aj keď nemáte narodeniny 🙂

 

Monika ♥
motyl mm4 11

Colors of Summer: MM Kit 4/2016

Je leto. Juchúúú. A je tu aj tu nový Mixed Media Kit. Dvakrát Juchú. A keď sa tieto dve veci dajú dokopy, určite z toho musí vyjsť niečo bláznivo farebné. Čo tak vo farbách tmavo ružovej ako maliny a žltej ako slnko? A musí to vyzerať exoticky. Preto sú v sade papiere so vzormi aké si pamätáte z dovolenky v Mexiku (veď nevadí, že ste tam ešte neboli). A musí z toho byť aj niečo trochu lenivé, lebo je teplo. Preto sú v sade pohľadnice na také lenivé tvorenie v malom. Ale ak by sme mali viac času, tak je tam aj niečo nové, čo bude výzvou pre nášho tvorivého génia. Maliarske plátno! Juchú.

motyl mm4 motyl mm4 10

Viac detailov (po kliknutí sa obrázky zväčšia):

Pre mňa bolo hlavnou výzvou abstraktné pozadie…ale o tom už viac vo videu. Ak chcete vidieť ako sa mi to “nepodarilo”, tak si pozrite video celé. Ak chcete vidieť len tú poadrenú časť, vynechajte video medzi 9 a 20 tou minútou.

Poďme na to!

Zoznam materiálu:
Ďalej: bavlnené voskované šnúrky, atramentové podušky Memento Dew Drops – farby: , prírodná palička, knihárska lepenka (zvyšky z iných projektov), lepiaca pištoľ

Galéria CreaMia

CM_galeria01_800Tento článok má otvorenú Galériu. Môžete vkladať obrázky svojich projektov a získať zľavu na nákup. (do konca januára 2017).

Vkladať môžete hocijaký projekt, v ktorom ste použili materiál z MM kitu 4/2016.

Tu si prečítajte, čo Galéria CreaMia je a ako funguje.

Teším sa na Vaše fotky! Linky vkladajte tu (kliknite na “Click here to enter”):Monika ♥
fialova kniha hosti album s tyrkysovou cipkou 01

Clouds&Petals – romantické knihy hostí a zápisníky

O tom, že som hrdá na svoje zápisníky som písala už koncom roka 2015. A práve vtedy vo mne začala zrieť myšlienka zriadiť pre ne špeciálne miesto, vlastný priestor, novú značku.

A po polroku premýšľania a plánovania a (hlavne) vymýšľania názvu ten deň prišiel a na sashe.sk som si založila novú galériu. Odteraz v nej nájdete všetky moje knihy hostí, zápisníky, zrkadlá a iné vecičky, ktoré spája táto jedna technika.

Prečítajte si o Clouds&Petals v tomto žurnáli.

Všetky knihy nájdete tu.

fialova kniha hosti album s tyrkysovou cipkou 01

 

Monika ♥
doily test 01_title

Ako farbiť papiere s lesklou potlačou (tzv. gloss papers)

Pripravila som malý test papierov zn.KaiseCraft s lesklou potlačou. Potlač funguje podobne ako embosovací prášok – na papierii vytvára vzor, na ktorý sa nechytá farba.
Táto potlač nie je ničím v scrapbookovom svete ničím novým, ale väčšina značiek vyrába papieri s touto potlačou farebné/vzorované. Papiere KaiserCraft sú biele a dajú sa preto farbiť. A vo videu testujem aké efekty vytvárajú rôzne druhy farieb na papieri:

Zoznam materiálu:Veselé farbenie!

 

Monika ♥